Vítejte na stránkách Asgard's serveru !, přehled novinek

AMXX je metamod plugin, který poskytuje široké možnosti scriptování. Na internetu je velké množství pluginů pro AMXX, se kterými lze jednodušeji ovládat server nebo rozšiřovat možnosti hry. Zprovoznit AMXX na vlastním serveru není nijak složité a tento návod by měl vše ulehčit.

Instalace metamodu

Metamod je zjednodušeně řečeno komunikační most mezi Half-Life enginem a pluginem. V našem případě AMXX. Samozřejmě existují další pluginy ( třeba starší a dnes už nepoužívané AMX ). Je nutné metamod připojit k HL enginu. Nejprve si stáhneme metamod z oficiálních stránek http://metamod.org/ . Metamod nebyl dlouho updatován a je možné si stáhnout místo poslední verze 1.19 verzi patchnutou a to z http://metamod-p.sourceforge.net .V sekci download najdeme binárku, která je pro nás ( dle operačního systému popřípadě pro 64-bitové AMD ). Otevřeme zabalený soubor a najdeme zde Windows knihovnu metamod.dll nebo Linux knihovnu metamod_i386.so. Vybereme si knihovnu dle operačního systému, na kterém náš server běží. Na našem serveru si ve složce cstrike vytvoříme složku addons ( tato složka je na stejné úrovni jako složky maps, dlls, models atd. ). A v ní složku metamod a v ní dlls, kam již nahrajeme naší knihovnu. Dalším krokem je připojení knihovny. Otevřeme si soubor liblist.gam umístěný ve složce cstrike v libovolném textovém editoru. Editujeme následující řádky pro Windows uživatele:

gamedll "addons\metamod\dlls\metamod.dll"
#gamedll_linux "addons/metamod/dlls/metamod_i386.so"

 

pro Linux:

#gamedll "addons\metamod\dlls\metamod.dll"
gamedll_linux "addons/metamod/dlls/metamod_i386.so"

Tento znak # znamená zakomentování řádku, program tento řádek tedy bude ignorovat. Pokud jsme udělali vše správně můžeme zkusit spustit server ( pokud běží tak restartovat ). Na server pošleme příkaz ( k tomu můžete využít HLSW nebo se na server přímo connectnout ):

meta version

Meta verison 

Pozor, je rozdíl jestli příkaz posíláte vzdáleně nebo přímo z konzole serveru. V první případě musíte před každý příkaz doplnit slovo rcon v opačném případě se rcon nepíše. Program HLSW sice posílá vzdáleně příkazy a do konzole se píše bez rcon, ale to jen proto, že program sám si slovo rcon doplní ne proto, že by nebylo potřeba. Pokud se zobrazil text informující o verzi metamodu, je vše vpořádku a můžeme pokračovat v opačném případě zkuste začít znovu a pořádně si zkontrolujte cestu ke knihovně, dejte si pozor na odlišné oddělovače souborů ( file separatory ) v UNIX a Windows operačních systémech. Na Windows HLDS jsem zkoušel oba typy ( lomítko i zpětné lomítko ) a oba fungovaly, nicméně pokud se budete držet oddělovačů určených pro váš operační systém, nic tím nezkazíte. Jestliže se server po upravení cesty ke knihovně nespustí, pravděpodobně jste zadali špatnou cestu ke knihovně nebo máte špatnou verzi ( Windows na Linuxu a opačně ).


Instalace AMXX

Z oficiálních stránek http://amxmodx.org si stáhneme poslední verzi AMXX. V době psaní tohoto článku je to verze 1.8.1. Opět volíme typ podle operačního systému serveru. Stáhneme si base verzi. Otevřeme a ve složce addons najdeme amxmodx ( zkráceně amxx ). Celé amxmodx nahrajeme na server do naší složky addons. Dále bychom měli při používání Counter-Strike dohrát I zbylé potřebné soubory. Ty najdeme v sekci Mod Addon Packs. Vybereme samozřejmě opět soubor dle operačního systému serveru. Balíček rozbalíme a nahrame soubory do složky addons. Poslední co nám zbývá, je připojit knihovnu AMXX k metamodu. Ve složce metamod vytvoříme soubor plugins.ini a do něj přidáme následující řádek.

 

Pro Linux:

### AMX MOD X ###

linux addons/amxmodx/dlls/amxmodx_mm_i386.so

Pro Windows:

### AMX MOD X ###

win32 addons\amxmodx\dlls\amxmodx_mm.dll

Jak víme # tento znak označuje komentář, proto si můžeme na daném řádku dovolit napsat cokoliv. Doporučuji si psát, co vlastně připojujete v budoucnu určitě nebudete muset dohledávat, co že je to vlastně připojené. Zkusíme restartovat server. Pokud jsme udělali vše správně server naběhne a pošleme mu přes rcon příkaz:

amxx version

 

Jestliže server odpověděl textem s verzí AMXX je vše správně a máme nainstalovaný AMXMODX. Příště si tedy řekneme, jak si spustit pluginy pro AMXX a kde je stáhnout.

Články byly vytvořeny pouze pro tento portál a všechny informace v nich byly z dostupných zdrojů. Informace obsažené v tomto článku lze volně rozšiřovat. Kopírování celého článku nebo jeho částí bez vědomí autora je zákázáno.


» Jít zpět
Counter Strike 1.6 servery

Asgard's server public 1.6
cs.asgards-server.net:27015
protokol: 47,48/NS

Asgard's server AWM 1.6
cs.asgards-server.net:27016
protokol: 47,48/NS

Asgard's server DM 1.6
cs.asgards-server.net:27017
protokol: 47,48/NS

Asgard's server W3 1.6
cs.asgards-server.net:27018
protokol: 47,48/NS

Asgard's server public 1.6
cs.asgards-server.net:27019
protokol: 47,48/NS

Kontakty

deadly_hawk
204-703-587
deadlyhawk@a-fw.net
- hlavní admin
- správa webu a AGC
- technický správce serveru
- dohled na HW a SW serveru

Nightly_Falcon
274-916-654
nightlyfalcon@a-fw.net
- hlavní admin
- administrace CS a VT serverů
- dohled nad financemi
- rešení plateb za servery
- dotazy na pronájem serverů

Kyle_Katarn
174-854-843
kylekatarn@a-fw.net
- admin CS serverů
- cheathunter

J.C. Panda
179-509-187
jcpanda@a-fw.net
- admin CS serverů
- cheathunter

Hardware serveru Lara

MotherBoard : ASUS K8N-DL
CPU: 4x AMD Opteron 64-bit
Memory: 6 GB, 400 Mhz, ECC
HDD: 500 GB SATA II RAID 5
Radič: 9650SE-4LPML
Case: 2U SC822T-550LP
Connect: 100 Mb/s

Informace o firmě

: 74233866
Číslo účtu : 2020500052
Kód banky: 5500
Nejsme plátci DPH

Spolupracujeme s

BlackSheeps